Archiwum Lokalnych wiadomości z 2005 roku


Archiwum: 2001| 2002| 2003| 2004| 2005| 2006| 2007

28-02-2005
Chcieliście Uni to ją macie. Od jutra VAT na internet z 0% wzrasta, do 22%, bo Unia tak chciała. Kilka osób już mnie pytało i pewnie jeszcze kilka będzie pytać, czy będą mogli sobie odpisać net od podatku. Od razu odpowiadam, że nie. Nie jestem dostawcą internetu. Nie mogę Wam wystawić faktury. Jeśli bardzo zależy Wam na odliczeniu, musicie założyć sobie internet np. z Multimedia czy TPSA. Oni będą Wam wystawiać co miesiąc fakturę za net i wtedy będziecie mogli go sobie odliczyć. Mam też dobre wieści.

Po dzisiejszych wyliczeniach, opłata za net u nas w sieci zostaje bez zmian. To dzięki temu, że przybył nam jeden użytkownik. W związku z tym możemy zacząć zbierać pieniądze na router, o którym już była mowa jakiś czas temu. Z pośród wielu dostępnych na rynku modeli, uznałem, że najlepszym i najtańszym będzie Repotec IP0613 za 715zł. Opis techniczny znajdziecie na www.inter-comp.pl.
Już od dzisiaj możemy zacząć zbierać kaskę. Jest już zrobiona osobna lista na ten cel. Zrzuta po 42zł.


18-05-2005
Elo. Inormuję, że od dzisiaj opłata za net 22zł. Przypominam, że zbieramy kasę na router, składka po 42zł.

Dzisiaj sprawdzałem rachunki, tabliczki znamionowe urządzeń sieciowych oraz miernikiem by sprawdzić co ile zjada. Oto wyniki:
- serwer - 0,3A
- modem - 0,3A
- switch - 0,2A
Razem 0,8A na godzinę.
Wg wzoru P=UxI (moc[W] = napięcie[V] x natężenie[A]) otrzymujemy:
230V x 0,8A = 184W na godzinę.
Liczymy ile w ciągu doby:
184W x 24h = 4416W
Liczymy ile w ciągu miesiąca:
4416W x 31 = 136896W
Zamieniamy na kilo waty:
136896W / 1000 = 137KW
1KW kosztuje 0,40zł więc:
137KW x 0,40zł = 55zł
W ciągu miesiąca urządzenia sieciowe zjadają prądu za 55zł. Musimy jeszcze doliczyć sam internet, więc:
55zł + (250zł + VAT22%) = 55zł + 305zł = 360zł
Otrzymaną kwotę dzielimy na użytkowników czyli 17:
360zł / 17 = 21,20zł
Zaokrąglamy do 22zł aby trochę grosza trafiało do Kasy Sieci bo na darowizny czy wyegzekwowanie opłat karnych nie ma co liczyć.


01-06-2005
Witajcie.

W tym miesiącu nasza pajęczynka obchodzi czwarte urodziny.

Oto prezenty jakie ma dla swoich użytkowników:
- opłata za net spada do 21zł
- składka na router spada do 27zł
A czy użytkownicy mają jakieś prezenty dla sieci?

Robimy jakieś ognisko albo sesje w Quake na boisku za blokiem?
Przybyły by fotki na stronę z imprezy urodzinowej. Działamy czy nie?

CZY TA SIEĆ JESZCZE ŻYJE?!


10-06-2005
Witamy w sieci nowego usera.
Nowości na stronie w dziale galeria.

Przypominam, że w dziale FAQ jest opis konfiguracji komputera do pracy w sieci. Pamiętajcie, że grupę roboczą oraz nazwę komputera też trzeba ustawić. Grupa robocza to COOLNET a nazwa komputera to:

Nr domu Nazwa komputera Adres IP
2 Gumel 192.168.1.3
8 Lesiu 192.168.1.4
15 Witek 192.168.1.5
19 Chmielu 192.168.1.6
20 Kowal 192.168.1.21
24 Tadeusz 192.168.1.7
25 Ewa 192.168.1.8
26 Marti 192.168.1.9
30 Lamik 192.168.1.10
34 Woz 192.168.1.11
34 Junior 192.168.1.12
37 Czarek 192.168.1.13
39 Pawel 192.168.1.14
41 Radek 192.168.1.15
42 Bubu 192.168.1.2
42 Sun 192.168.1.16
43 Leon 192.168.1.17
44 Wieslaw 192.168.1.18
48 Osiu 192.168.1.19
50 Paola 192.168.1.20


10-11-2005
Siemanko ludziska!
Mam wreszcie chwilę wolnego czasu więc napiszę jak się sprawy mają.
Sprawa 1.
Kolega Lesiu został wywalony z sieci. Od lipca nie płacił za net. Przypominałem, prosiłem, upominałem, ostrzegałem i nic. No to PA PA. Według regulaminu to wszyscy powinniśmy w równych częściach płacić za taką osobę. Czyli opłata za net powinna być większa. Cena jednak nie wzrosła, płaciłem za niego z własnej kieszeni z myślą, że gość wreszcie odda kasę. Ale ileż tak można? Dlatego został w końcu wywalony z sieci bez prawa powrotu.
Sprawa 2.
Dobrze by było gdybyście się sypnęli po 2-3 zeta na rzecz Kasy Sieci. Nie, nie po to bym ja sobie odebrał tą kasę którą za niego buliłem przez 4 miesiące. Po to by wreszcie kupić ten Router bo koleś za to też nie zapłacił, więc kilka złotych wciąż brakuje, a dobrze byłoby go wreszcie kupić.
Sprawa 3.
Za jakiś czas, MOŻE się tak zdarzyć, że nie będzie netu. Jak długo? Nie wiem. 3 dni, tydzień może nawet miesiąc. Dlaczego? Już wyjaśniam.
Obecnie za łącze 1Mbps płacimy 305zł. Niedawno pojawiła się możliwość płacenia przez 2 lata za łącze 2Mbps 280zł, więc postanowiłem z niej skorzystać. Ponieważ nie można było (ciekawe w czym problem?) zwiększyć prędkości z jednoczesnym obniżeniem abonamentu, trzeba było rozwiązać obecną umowę i zawrzeć nową.
Ile czasu minie od dnia zerwania umowy do podpisania nowej (czyli przez ile nie będzie netu) nikt nie wie.
A co po dwóch latach? Albo będziemy płacić za łącze 2Mbps więcej (488zł zamiast 280zł), albo się zapłaci 200zł za powrót do opcji 1Mbps. A może będzie kolejna promocja. Będziemy się tym martwić za 2 lata.
Sprawa 4.
W czasie gdy nie będzie netu mam zamiar dokonać przeglądu i konserwacji sieci oraz serwera. Chciałbym też kupić Router, podłączyć i skonfigurować na nowym łączu. (Ci co mają strony www na serwerku to niech sobie zrobią ich kopie zanim się za to wezmę). Jak czasu starczy to fajnie było by też zrobić jakieś LanParty, Frag Festival czy jak to tam zwał. Painkiller, Farcry Kłejas albo cokolwiek innego. Wszystko jedno. :)
Sprawa 5.
Gdy kasę za net przekazujecie moim rodzicom lub temu wysokiemu braciszkowi to wysilcie się trochę i rzućcie swoim nazwiskiem. Moi rodzice Was nie znają i nie wiedzą kogo odhaczyć w zeszycie. Potem ja lub Bubu musimy się domyślać kto był zapłacić albo odłączamy Wam net bo nie odhaczone czyli nie zapłacone.



Archiwum: 2001| 2002| 2003| 2004| 2005| 2006| 2007