O stronie

Historia tej strony ma początek w 1999 roku. Byłem wtedy uczniem studium informatycznego. W domu nie miałem jeszcze dostępu do netu, więc spędzałem dużo czasu w szkole. A to na necie, a to przy grach, a to na pogaduchach z kolegami i wykładowcami.

Pewnego dnia, będąc na takich właśnie pogaduchach, mój wykładowca i kolega zarazem (pozdro Ginter), rzucił pomysł stworzenia własnej strony internetowej.
W sumie to Ginter namówił mnie bym sobie zrobił jakąś stronę.
– Ale o czym? – pytam go.
– No o czymś, co cię interesuje.
No i się zaczęło. Rozmyślania nad treścią i wyglądem strony, nauka HTML-a, szukanie pomocnych programów. Pierwsze wersje strony były przerostem formy nad treścią.
W zamyśle zawierały tak dużo rzeczy, że brakłoby mi życia na ich publikację. Z roku na rok pojawiały się w necie strony, które zawierały to, co miało być częścią mojej strony, a moja strona, nadal istniała tylko na dysku kompa. W między czasie zająłem się innymi projektami, zacząłem też pracować i budowa strony zaczęła schodzić na dalszy plan. Latka leciały, wolnego czasu nie przybywało i strona trafiła „do szuflady”.

Po kilku latach odkryłem CMS i postanowiłem reaktywować projekt swojej strony.
CMS bardzo przyspieszył i ułatwił budowę tej strony. Zrezygnowałem z wymyślonego wcześniej layoutu, zredukowałem do minimum ilość materiałów do publikacji i wreszcie małymi kroczkami strona zaczyna istnieć w sieci. Nadal jest w budowie, brakuje wielu działów, ale w wolnych chwilach będą uzupełniane.

Zapraszam do mojego małego wirtualnego świata. Może znajdziesz tu coś, co Cię zaciekawi i zachęci do częstych wizyt. Miłego śmigania po stronie.

Comments are closed.