eMka

Ta eMka jest już w moich łapkach od ponad roku, ale jeszcze nie pisałem o niej. Historia zaczęła się jakieś 2 lata temu, gdy z BoChenem byliśmy w stolicy w jakiejś sprawie i przy okazji odwiedziliśmy jeden ze sklepów ASG. Zapytałem sprzedawcy co mają ciekawego do CQB. Pokazał i opowiedział o tym właśnie modelu. To była miłość od pierwszego wejrzenia, a jeszcze jak się do niej złożyłem, poczułem jak ona jest wyważona, jak leży w łapach to już wiedziałem, że muszę ją mieć. Po jakimś czasie uzbierałem kasę i kupiłem.

GC16 Wild Hog 7 – Pudełko

GC16 Wild Hog 7

Karabinek bardzo mi się podoba. Jest sztywny, zwarty, super spasowany, zero luzów. No i wygląda tak nowocześnie.

GC16 Wild Hog 7

GC16 Wild Hog 7

Magazynek ma fajny gumowy, profilowany chwyt. Kolba to taki otwarty trójkąt, bardzo mi się to podoba 🙂 Karabinek jest fabrycznie wyposażony w uchwyt tylnego zawieszenia. Obustronny. Kurde, jak mi tego elementu brakowało w CM.040I. Ile ja się z tym borykałem w tamtym karabinie (filmik 1 i filmik 2).
Oprócz obustronnego uchwytu zawieszenia, karabinek ma też obustronny selektor ognia i zwalniacz magazynka, czyli jest pomyślany dla prawo i lewo ręcznych.

GC16 Wild Hog 7

Podoba mi się też wystający z łoża tłumik płomienia. Wygląda jak kawał rury z nacięciami. Łoże natomiast jest w systemie Key-Mod.

Key-Mod

Warto też wspomnieć, że kolba posiada sprytny schowek na zapasową baterię do latarki, do którego dostęp mamy po wciśnięciu widocznego na zdjęciu okrągłego przycisku.
Schowek mieści jedną baterię 18650 lub dwie CR123A.

Schowek

Przez prozę życia codziennego karabin po zakupie przeleżał rok w szafie. Użyty był 2-3 razy na szybko na chrono i raz do tarczowego strzelania (filmik). Ponieważ strzelał tak sobie, a do CQB i tak był za mocny, zacząłem go modyfikować (filmik). Aktualnie to mój ulubiony karabin. Świetnie leży w łapie, podoba mi się z wyglądu i po przeprowadzonych modyfikacjach strzela tak jak tego oczekiwałem.

Może Ci się spodobać...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.