KJS Wiosna 2005

W dniach 9-10 kwietnia 2005 odbył się rajd „4 Runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów”.
Tej rangi impreza w naszym mieście i organizowana przez nasz klub? WOW! Myślę, że miasto i AK-Tomaszowski mogą być dumni z tego powodu.

Około 1700 siedziałem w aucie zaparkowanym na ul. PCK i wkurzałem się na beznadziejną pogodę.
Po kilkunastu minutach oczekiwania, zaczęły zjeżdżać się samochody uczestników. No to impreza się przeciągnie, pomyślałem sobie, widząc tyle aut (startowało 50 załóg!).
Wraz z 'żoną’ i trzema kolegami zaczęliśmy spacerować po parku maszyn. Cyknęliśmy kilka fotek i udaliśmy się na skrzyżowanie z beczką.
Kibiców było znacznie mniej niż na poprzednim Kryterium Nocnym. Wszystko przez deszcz. Po kolejnych kilkudziesięciu minutach wystartowali. Ja jednak byłem już tak zły na deszcz, że odechciało mi się wszystkiego a zwłaszcza fotografowania. Mimo parasolek aparat mokry, ja mokry, ech. Po kilku przejazdach stwierdziłem, że jest do dupy i dalsze moknięcie nie ma sensu.
Całą piątką postanowiliśmy wrócić do domów by uzbroić się w większe parasolki i suche oraz bardziej odporne na przemiękanie ubrania.
Po powrocie zaczęliśmy cykać foty w różnych miejscach trasy. Było trudno. Miejsca na dobrą czy ciekawą fotkę były zbyt blisko drogi lub na wyjściach z zakrętów. Były to więc miejsca bardzo niebezpieczne. Z tego powodu skutecznie byliśmy z tych miejsc przeganiani przez organizatorów lub rozsądek podpowiadał, aby tu nie stać. Natomiast w miejscach bezpiecznych flesze aparatów były zbyt słabe lub fotki mało ciekawe. Do tego wszystkiego jeszcze ten deszcz! Po jakimś czasie dałem sobie spokój i stwierdziłem, że lepiej będzie ponagrywać trochę filmików w najciekawszym miejscu trasy. Udaliśmy się na skrzyżowanie z beczką.

KJS Wiosna 2005, 4 Runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, 1 Dzień rajdu, OS „PCK – Kryterium Nocne”

Ależ się działo. Strugi wody rozpryskiwane na boki i z pod kół przy przejazdach przez kałuże, których na trasie było pełno. Jazdy bokiem po długim łuku na głównym skrzyżowaniu. Piękne bączki kręcone dookoła beczki. No i ten wspaniały warkot czterokołowych potworów.
Jak pisałem wcześniej z powodu deszczu kibiców było dużo mniej niż ostatnio. Miało to swój plus. Nie trzeba było się rozpychać łokciami by coś zobaczyć 🙂 Każdy efektowny przejazd czy poślizg był nagradzany przez publikę oklaskami, gwizdami, okrzykami radości, westchnieniami podziwu, zachwytu itp. Atmosfera była więc gorąca.

Około północy skończyła mi się pamięć w sprzęcie, a jeden z kolegów musiał już wracać. Zabraliśmy się z nim. Zostawiłem przemoknięty sprzęt i wróciłem już tylko z jednym kolegą na rajd. Jak na złość, gdy już nie cykałem fotek to przestał padać deszcz 🙂 Kolega stwierdził, że jesteśmy trochę rąbnięci, bo chyba tylko my dwaj z kibiców zostaliśmy. I tak i nie. Ze stojących to rzeczywiście tylko my byliśmy, ale jeszcze było kilka osób w samochodach. Patrzyliśmy tak sobie do samego końca, do ostatniego przejazdu. Około 200 w nocy byliśmy już w domach.

Następnego dnia w trochę mniejszym składzie przyjechaliśmy znowu na PeCeK. Odcinek był ustawiony podobnie jak na zimowym rajdzie, czyli jazda dookoła stadionu, wjazdy do lasku, wiraże, wyboje, podskoki. Trasa została jednak ciekawie wydłużona. Stadion był okrążany dwa razy w różnych kierunkach. Najciekawsze miejsce to długi łuk i prosta z mniejszymi i jedną dużą chopą. Co tu dużo pisać, to trzeba było zobaczyć.

KJS Wiosna 2005, 4 Runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, 2 Dzień rajdu, OS „PCK – Stadion”

Gdy na start zaczęły się zjeżdżać malacze, pomyślałem, że fajnie by było znów kilka filmików nagrać.
Musiałem skoczyć do domu by zgrać foty z karty. Nie było nas kilka minut. Zajeżdżamy, a tam pustki.
Zamiast dwóch przejazdów był jeden. Szkoda.
Pojechaliśmy więc na Białą Górę i tam nagrałem kilka filmików.

KJS Wiosna 2005, 4 Runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, 2 Dzień rajdu, OS „PCK – Stadion”

Kończę pisanie, bo słowa nie oddadzą tego, co się działo przez te dwa dni. Filmik, który udało mi się zmontować też tego nie odda, ale może zachęci innych do przyjścia na kolejny rajd.

KJS Wiosna 2005, 4 Runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, 2 Dzień rajdu, OS „PCK – Stadion”

Może Ci się spodobać...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.