Jeszcze jeden AKacz

Dopiero pisałem o tym, że wczoraj dotarła replika dla Agnieszki, a dzisiaj z kolei BoChen odebrał swoją paczuchę, też ze sklepu TaiwanGun i też Kałaszek 🙂

CM077A – pudełko

Jest piękny. Cholernie mi się podoba, zwłaszcza łoże i kolba. Sam mam ochotę kupić tego Kałacha.

CM077A
CM077A

Już jakiś czas temu jak tylko karabinek pojawił się w ofercie sklepu to już na niego zachorowałem. Szczerze mówiąc trochę namówiłem BoChena żeby go kupił. Jego stara giwera już się zużyła, planował zakup czegoś nowego i trochę mu wkręciłem, żeby kupił właśnie ten model. Incepcja?

Nawet żartowałem sobie z BoChenem: „Kup go, żebym mógł go zobaczyć i pomacać ” 😉
Wszystkie elementy są ze sobą świetnie spasowane, brak luzów, trzeszczeń itp. Czuć, że ma się w łapach kawał dobrej repliki, wykonanej z dobrych jakościowo części.

CM077A

Są drobiazgi, które mi się nie podobają, np. podkładki przy zatrzasku magazynka, mechanizm składania kolby, ale ogólnie replika jest spoko.
Z opisów na stronie sklepu wynika, że bebechy w gearboxie ma takie same jak mój Kałach. Jednak kilka rzeczy jest tu lepiej rozwiązane niż u mnie. Np. element dociskający komorę Hop-up do gearboxa, jak i samo mocowanie komory Hop-up do tego elementu. Szkoda, że nie poprawiono, nie „zamknięto” przestrzeni pod komorą Hop-up w którą wchodzi ząbek magazynka. Niestety żeby szybko zmieniać magi trzeba wypracować ruchy lub dokupić wkładkę Magwell Spacer.
Kolejne drobiazgi, które są lepsze, fajniejsze, ładniejsze niż w moim AKaczu lub po prostu są i nie trzeba ich dodatkowo dokupywać to np. mocowanie zawieszenia.

Wciśnij kropek z przodu
Wciśnij kropek z tyłu

No i normalny tłumik płomienia zamiast Rumcajsowej flinty.

Tłumik płomienia

No i jeszcze szyna RIS na pokrywie komory zamkowej. Super sprawa. Muszę sobie dokupić taką pokrywę … albo kupić taki karabin. 🙂

Pokrywa z RIS

BoChen, gratuluję świetnego zakupu. Niech służy jak najdłużej i przynosi owocne fragi na strzelankach. 🙂

Może Ci się spodobać...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.