Kolejna eMka

Chyba znudziły mi się moje Kałachy, bo stopniowo zmieniam je na repliki z rodziny AR. Niestety to kolejna eMka, która leży w szafie od czasu zakupu. Najpierw brak czasu, potem wirusowa paranoja i tak oto nawet nie miałem okazji zobaczyć jak karabin działa.

Pudełko
Pudełko

Cyma Platinum to seria replik o zwiększonej szybkostrzelności. W opisie produktu czytamy, że replika powstała w kooperacji firmy Cyma i sklepu Taiwangun.
Posiadany przeze mnie model to CM.097A. Modele z tej serii różnią się głównie długością łoża. Wersja 097 – łoże 14,5″, wersja 097A – 13″, 097B i 097D – 10″, z tą różnicą, że ten ostatni zamiast tłumika płomienia, ma atrapę tłumika dźwięku, który lekko wystaje z łoża. I właśnie ten ostatni model z wyglądu najbardziej mi się podobał, ale bez sensu byłoby mieć kolejną eMkę do CQB. Dlatego wybór padł na dłuższy model.

CM.097A – kolba na min

Karabin przy pierwszym macaniu sprawia wrażenie sztywnej, zwartej, dobrze spasowanej konstrukcji. Jedyne luzy to oczywiście na kolbie.

CM.097A – kolba na max

Wcześniej wspomniane 13 calowe łoże jest w systemie M-LOK. Cholernie mi się podoba.

CM.097A – łoże 13″ M-LOK

Zewnętrznie nie ma tu takich bajerów jak we wcześniej opisywanej eMce. Manipulatory są jednostronne, ale są obustronne otwory na łożu i kolbie pod mocowanie QD oraz mamy funkcjonalny Bolt Catch.

CM.097A
CM.097A

To co najciekawsze kryje się w korpusie. Jak czytamy w opisie produktu mamy tutaj szkielet GB z możliwością szybkiej wymiany sprężyny, elektroniczny układ sterujący z mosfetem, tłok z pełną stalową szczęką, stalowe koła zębate o przełożeniu 13:1 osadzone na kulowych łożyskach 8mm, aluminiowy „cichy” zestaw głowic (łożyskowana głowica tłoka, podwójne uszczelniona głowica cylindra), łożyskowana prowadnica sprężyny, silnik typu high speed i lufa 6.03 mm. Jak to wszystko działa okaże się na testach tarczowych.
Mam też jeszcze kilka dodatkowych dupereli, które mam zamiar zainstalować … kiedyś tam.

Gadżety

Fajnie, że karabin posiada system szybkiej wymiany sprężyny. Mam kilka różnych sprężyn do przetestowania i już nie będę musiał tracić czasu na rozbieranie GB. W odleglejszych planach mam jeszcze wymianę lufy i instalację Flat Hopa. Ale to za X czasu. Na razie czekam na lepsze czasy w kraju, żeby móc spokojnie wyjść z domu i przeprowadzić testy tarczowe, zobaczyć w ogóle jak karabin działa.

Może Ci się spodobać...

One thought on “Kolejna eMka

 1. M. David

  5 listopada, 2020 at 3:53pm

  Hello, I do not find everywere on the web, that which size of cylinder is used in this gun? (cm097 has full length, cm097b has 3/4 type, but this one nowhere mentioned). Could you check it please?

 2. Author

  Simi

  15 listopada, 2020 at 6:00pm

  Cześć. Lufa wewnętrzna w cm.097a jest krótsza tylko o 30mm w stosunku do cm.097, więc cylinder jest raczej taki sam. Wysłałem zapytanie do sklepu. Natomiast w swojej replice sprawdzę cylinder gdy będę wykonywał jakąś modyfikację i wtedy dam znać. Jak odpiszą coś ze sklepu to też dam znać. Pozdrawiam.

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.