Nowości w ATF

Na wczorajszej strzelance miałem okazję sprawdzić w warunkach bojowych jak sprawuje się moja nowa giwera oraz przekonać się, że stopniowo odzyskuję sprawność. Dźwiganie nowej, cięższej repliki nie sprawiało żadnego problemu. Pokonywanie wzniesień, wskakiwanie do okopów też całkiem ok. Bieganie jeszcze z zadyszką, ale już bez bólu w klacie i bez obawy o wykitowanie 😉

Strzelanka była prosta, ale całkiem fajna. Sporo strzelania, sporo fragów i miodna ostatnia akcja, dająca dużo satysfakcji z wykoszenia w pojedynkę wszystkich przeciwników.

AKacz naprawdę daje radę. Kulki wypluwa szybko i całkiem daleko. Dźwięk wystrzału jest fajny i przyjemny dla ucha. Słychać w nim moc i czystą kulturę pracy mechanizmu.
Ale trzy rzeczy mam w nim jeszcze do poprawy. Skupienie, wygląd i zawieszenie.
Jak na stock-ową replikę celność jest bardzo dobra, jednak w ostatniej fazie lotu kulki trochę widać brak lufy precyzyjnej. Obecny tłumik płomienia jest okropny. Wygląda jak flinta Rumcajsa. Zamienię go na zwykły tłumik dźwięku. Zawieszenia do niej nie było. Mam nadzieję, że najlepiej sprawdzi się tu pas nośny od Beryla.
Ogólnie giwera mi się podoba i jestem z niej bardzo zadowolony. Ładne wykonanie i spasowanie. Widać i czuć metal w łapie, żadnych luzów, wszystko zwarte i sztywne.

Jestem też zadowolony ze swojego starego Kałasza. Niezawodny sprzęt. Służy mi od 5 lat i zero awarii w tym czasie. A najbardziej cieszy fakt, że nadal ma moc. Mimo tylu lat trzyma stabilne 388 FPS-ów i ROF 12,74/sek. Crashu, THX za użyczenie chronometru. 😉 Stalowa komora HU, silikonowa gumka HU, precka 6,04mm i staruszek daje radę. 🙂 Obym nie wykrakał. Niech stary AK służy nadal. Zresztą musi działać, bo teraz żonka z nim będzie śmigać. 🙂 Tak, to kolejna rzecz z której się cieszę, Aga znowu wkręca się w ASG i może wróci w szeregi ATF. 🙂

No i ostatnia dobra wiadomość.
Mamy dwie nowe osoby w ekipie. 🙂 Frost, ZZ, gratuluję. Cieszę się, że jesteście z nami.
Do następnej strzelanki! Yeah ha ha ha!

Może Ci się spodobać...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.