RakoLew

Jakiś czas temu zaczęły docierać do mnie słuchy, że NASA dodała nowy znak Zodiaku.
Pomyślałem: „Pewnie jakiś kolejny internetowy fake.” I tyle w tym temacie, zapomniałem o sprawie.

Czasami do snu zarzucamy sobie na TV jakieś programy dokumentalne z YT. Naukowe lub przyrodnicze. Głos lektorów fajnie usypia. Któregoś tam wieczoru w jakimś filmie o kosmosie ponownie dotarła do mnie informacja o nowym znaku Zodiaku. Jakieś tam naukowe tłumaczenie, że w Układzie Słonecznym zaszło wiele zmian przez ostatnie dwa tysiące lat, że zmieniła się pozycja naszej planety względem gwiazd i coś tam, coś tam. Pomyślałem: „Może to jednak nie fake i rzeczywiście naukowcy odkryli coś nowego?” I tyle w tym temacie. Zapomniałem o sprawie.

Po jakimś czasie w pracy znowu przewinęła się ta informacja. Któryś z chłopaków zarzucił temat i z ciekawości zaczęliśmy sprawdzać czy nam się pozmieniały znaki Zodiaku. Niektórym tak innym nie. Ci, którym się niby zmienił znak, między innymi ja, stanowczo odrzuciliśmy tą informację, uznaliśmy ją za bzdurę i wróciliśmy do pracy.
Jak to? Całe życie byłem Lwem, a teraz nagle mam być jakimś Rakiem? W dupie to mam. Jakieś astrologiczne głupoty. Jestem Lew i koniec.
Negacja i bunt to normalny odruch w pierwszej chwili. Niby człowiek o tym nie myśli, a jednak gdzieś tam w nim to siedzi i ciekawość bierze górę. No tak nie może być. Trzeba to zweryfikować. Po pracy wbiłem na pierwszą z brzegu stronę (astrolabium.pl) i czytam o Lwie

Cechy charakteru
Lwy są pewne siebie, dumne i obdarzone radością życia. Zachowują się w sposób ekspresyjny i dramatyczny, jakby były aktorami na scenie. Bardzo im zależy na akceptacji innych i zwróceniu na siebie uwagi, co może być brane za próżność i pompatyczność. We wszystko, co robią, angażują się bardzo silnie, a ich poczynania charakteryzuje wielki idealizm, graniczący czasem z łatwowiernością. Po prostu mają z reguły dobre intencje i nie potrafią uwierzyć, że kimś mogłyby kierować inne, bardziej pokrętne motywy. Wolą myśleć i działać w sposób globalny zamiast koncentrować się na detalach.

Główne zalety
Lwy są optymistyczne i zdecydowane, potrafią działać na wielką skalę. Mają wielką wiarę we własne siły i przekonania, zdolności organizacyjne.

Bla, bla, bla, pierdu, pierdu, ten cały Zodiak to pic na wodę. Nic się nie zgadza. No może te zdolności organizacyjne są prawdą, ale tą cechę charakteru można wypracować. Czytam dalej.

Główne wady
Lwy mają skłonność do próżności i egoizmu. Mogą mieć trudności w odróżnieniu tego, co robi wrażenie, ale jest powierzchowne i błahe, od tego, co naprawdę istotne. Łatwo uzależniają się od podziwu i akceptacji innych.

No wreszcie trochę prawdy. Te cechy charakteru pasują do mnie. Czyli jednak jestem Lwem. No dobra, to z ciekawości sprawdzę jeszcze tego Raka.

Cechy charakteru
Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.

Główne zalety
Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.

Główne wady
Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.

Ej kurwa! Co tu się odpierdala?! Prawie wszystko się zgadza, pasuje, opisuje mój charakter?! Nieeee! To jednak nie jestem Lwem!? Całe życie w kłamstwie? O co tu chodzi? No ale cechy Lwa też posiadam! Co prawda same wady, ale … kurwa!
Sam już nie wiem co myśleć i czy jest sens przywiązywać do tego wagę. Cholera wie czy jest nowy znak czy nie i czy ta cała astrologia ma w ogóle jakikolwiek znaczenie i wpływ na nasze życie. Co za różnica Lew czy Rak? A może RakoLew?

A Tobie zmienił się znak Zodiaku?

Może Ci się spodobać...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.