Zapomniany dysk

Od kilku lat na półce z książkami leży mi dysk z jakiegoś starego komputera. Jakiś czas temu zebrałem się wreszcie na sprawdzenie jego zawartości. Okazało się, że żaden z komputerów w domu nie jest już wyposażony w złącze ATA.Przeszukałem więc kilka pudełek i ze znalezionych części zmontowałem działający komp.
Okazało się, że na dysku jest system NND Linux.
NND (Nasza Nowa Dystrybucja, żartobliwie nazywana też Niestety Nie Działa) to polska dystrybucja Linuksa, przeznaczona do działania jako gotowy router do Neostrady/SDI/DSL.


 

NND używałem wiele lat temu na serwerze Amatorskiej Sieci Komputerowel CoolNet. (O samej sieci też pojawi się wpis). Pamiętam, że wcześniej używałem Freesco oraz kilku innych „dużych” dystrybucji Linuksa, głównie Red Hat. Po rozwiązaniu ASK, część urządzeń została zdemontowana i sprzedana, inna oddana właścicielom i tak dysk trafił na lata do szuflady.

Dziś już hasła do systemu nie pamiętam. Niestety nie mam też potrzeby, aby system przywrócić do działania. Dysk pójdzie do kasacji i pewnie zostanie użyty w projekcie budowy Retro Komputera do starych gier.

Może Ci się spodobać...

One thought on “Zapomniany dysk

 1. BoChen

  Kwiecień 16, 2018 at 5:10pm

  Trzeba się pytać….ja mam stacje dokującą na usb do dysków ATA/SATA…. To nie jest z Naszego serwera już?

 2. Author

  Simi

  Kwiecień 18, 2018 at 1:13am

  Co z czego czyjego?

 3. BoChen

  Kwiecień 19, 2018 at 4:06pm

  Dysk, z ASK Zapiecek ?

 4. Author

  Simi

  Kwiecień 19, 2018 at 11:30pm

  W ASK Zapiecek też był serwer? Nie pamiętam. Pamiętam, że nie mieliśmy stałego IP w Zapiecku, że pierwsze kompy miały neta przez udostępnianie z Twojego PCta, a czy serwer też stawialiśmy to nie pamiętam.

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Pola nazw i adresy e-mail są wymagane